Bielski parkomat na Kongresie Transportu Publicznego w Warszawie.

W dniu 17 października br., podczas mającego miejsce w warszawskim Centrum Nauki Kopernik – VIII Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta – firma FLOWBIRD (Parkeon) zaprezentowała wdrożony w Bielsku-Białej parkomat solarny StradaPAL wraz z interfejsem Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej. Odwiedzający stoisko wystawiennicze goście mogli zapoznać się z zastosowanym w naszym Mieście rozwiązaniem sprzętowym.

Duże zainteresowanie wzbudziło zawarcie w funkcjonalności wyświetlacza parkomatu – zakładki z informacją miejską o atrakcjach turystycznych Bielska-Białej oraz wartych do odwiedzenia miejscach (z możliwością  pobrania szczegółów dzięki zastosowaniu QR Code).

Warto również wspomnieć, że działające od 1 września br. w SPP w Bielsku-Białej parkomaty solarne są najnowocześniejszym rozwiązaniem sprzętowym dostępnym na rynku, wykorzystującym nowe wygodne funkcje takie jak płatność BLIK, czy QRCode.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej w swych działaniach stara się wdrażać rozwiązania z zakresu inteligentnego miasta (smart city).

powrót