Nowy portal dla pasażerów: komunikacja.bielsko.pl

W związku z wdrażanymi zmianami dotyczącymi organizacji transportu publicznego w Bielsku-Białej, które będą miały miejsce począwszy od 1 stycznia 2020 r. – Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej (jako przyszły organizator publicznego transportu zbiorowego) – przygotował nowy portal internetowy dedykowany pasażerom: komunikacja.bielsko.pl.

Na nowej stronie znajdują się wszystkie aktualności oraz komunikaty dotyczące funkcjonowania komunikacji publicznej w Bielsku-Białej.

Główne menu strony zostało podzielone na kategorie, w których znajdują się wszystkie informacje dotyczące sieci komunikacyjnej, przepisów taryfowych, sprzedaży biletów, infrastruktury, inwestycji oraz taboru.

Ponadto, dla wygody użytkowników najistotniejsze informacje zostały zamieszczone w menu bocznym, tj. odnośniki do stron z dynamicznym rozkładem jazdy: rozkłady.bielsko.pl oraz kiedyprzyjedzie.pl, tabelaryczny rozkład jazdy do wydruku, mapy i schematy komunikacyjne, a także informacje dotyczące sprzedaży biletów.

Strona została opracowana zgodnie ze standardami WCAG – jest przyjazna osobom z dysfunkcjami (możliwość przełączenia na tryb wysokiego kontrastu oraz zmiana rozmiaru – powiększenie czcionki). Zaimplementowany został także moduł tłumaczeń Google na języki: angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński.

Stworzono dedykowaną zakładkę „pogotowie rozkładowe”, gdzie wraz z początkiem nowego roku pasażerowie będą mieli możliwość zgłaszania incydentów związanych z brakiem rozkładu jazdy na przystankach.

Na stronie komunikacja.bielsko.pl przedstawione zostały także założenia projektu wdrażania zadań optymalizacyjnych w komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej pn. Publiczny Transport Zbiorowy w Bielsku-Białej 2020+

 

                     

 

powrót