Strefa Płatnego Parkowania

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w związku z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania o dodatkowe ulice, które zacznie funkcjonować od 1 września, zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Podwale oraz na skrzyżowaniach ulic: Stefana Okrzei i Podwale oraz Stanisława Dubois i Podwale. Ulica Podwale na odcinku od ul. Stanisława Dubois do ul. Stefana Okrzei zostanie objęta ruchem jednokierunkowym. Na skrzyżowaniach ulic: Stefana Okrzei i Podwale oraz Stanisława Dubois i Podwale zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu. Szczegółowe zmiany w organizacji ruchu zostały przedstawione na mapie poniżej.
Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje ponadto, że w celu zapoznania kierowców z zasadami obowiązującymi od 01.09.2023 r. w rozszerzonym obszarze Strefy Płatnego Parkowania rozpoczęto kolportaż ulotek. Zawierają one podstawowe informacje dotyczące form płatności oraz sposobu obsługi parkomatu. Ulotka zawiera także mapę z lokalizacją wszystkich parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania w tym w rozszerzonym z dniem 01.09.2023 r. obszarze oraz niezbędne informacje o kontakcie z jej operatorem.
Ulotki te kierowcy znajdą m.in. za wycieraczkami pojazdów na ulicach zlokalizowanych w rozszerzanym obszarze, na stanowiskach informacyjnych Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Wydziału Komunikacji oraz stanowisku Centrum Handlowego „Sfera” przy ul. Michała Grażyńskiego. 

Schemat zmiany organizacji ruchu

 

 

powrót