Ukwiecone Rondo Czesława Niemena

Rondo Czesława Niemena ukwiecone. Wyspa, na której znajduje się instalacja poświęcona artyście została właśnie obsadzona ozdobnymi roślinami. Co oczywiste, o tej porze roku nie wyglądają one zbyt okazale, ale już na wiosnę z pewnością zachwycą nas pełnią swojego piękna. 

O przetargu na ukwiecenie Ronda Czesława Niemena informowaliśmy na początku sierpnia br. Dziś możemy już podziwiać efekt pracy ogrodników ze spółki Zieleń Miejska. Właśnie zakończyli nasadzenia.

Porośnięty chwastami obszar wysepki został zrekultywowany, nawieziony żyzną glebą, a następnie zagospodarowany zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem. Ozdobne rośliny posadzone są w geometrycznie ukształtowanych szpalerach, obsypanych grysem bazaltowym i korą sosnową. Wokół centrum ronda nasadzono jałowiec płożący, różę okrywową i rozplenicę japońską. Obok widzimy mieszankę bylin z ostnicą cieniutką, czosnkiem ozdobnym, szałwią omszoną oraz przetacznikiem fioletowym. Rośliny rozdzielone są kamiennymi kręgami z białego otoczaka i kamienia hydrotechnicznego. 

W sumie w obrębie ronda posadzono ponad 2500 sadzonek roślin. Prace ogrodnicze Zieleń Miejska wykonała zgodnie z określonym w umowie terminem, a my dzięki temu od dziś, możemy cieszyć oczy kolejnym zadbanym rondem w Bielsku-Białej.

powrót