Utrudnienia w ruchu związane z III etapem 77. Tour de Pologne

7 sierpnia br. ulicami Bielska-Białej przejadą uczestnicy III etapu 77. TOUR de POLOGNE. Etap rozpocznie się w Wadowicach. Meta wyścigu w Bielsku-Białej zlokalizowana zostanie na wysokości Spółki ZIAD przy al. Armii Krajowej (przejazd kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się pomiędzy godzinami 14:20 – 16:30).

Przebieg trasy III etapu 77. Tour de Pologne

Tego dnia, równolegle do dużego Tour de Pologne, dla dzieci i młodzieży zorganizowany zostanie wyścig  Tour de Pologne Junior, którego pętla o długości 4,6km prowadzić będzie ulicami: al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Gościnną.

Trasa Tour de Pologne Junior

Utrudnienia w ruchu:
W tym dniu nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego dróg będących trasą wyścigu, będzie również obowiązywał zakaz postoju samochodów w ciągu ulic: Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego. Przejazd kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się w godzinach 14:20 – 16:30.
Uwaga!
nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na następujących odcinkach al. Armii Krajowej:
od godziny 5:00 – 20:00 na odcinku od ronda (przy ul. Gościnnej) do ronda (przy ul. Karbowej).
od godziny 5:30 – 6:30 odcinek od skrzyżowania z ul. św. Andrzeja Boboli do ul. Gościnnej;
Ponadto ulice: Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 11:30 – 17:00.

Policja oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.

Wprowadzone zostaną liczne zmiany w zakresie funkcjonowania komunikacji publicznej:
– zmianie ulegną trasy przejazdu linii, których trasa pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego;
– część linii zostanie skrócona do pętli, na których istnieje możliwość zawrócenia;
– autobusy obsługujące linie komunikacyjne krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursowały bez zmian do momentu całkowitego zamknięcia dróg przez Policję lub zostaną skierowane na trasy alternatywne.
W momencie zatrzymania autobusów, dopuszcza się ich opuszczenie przez pasażerów lub kontynuację jazdy.
Szczegółowa informacja dotycząca kursowania autobusów poszczególnych linii komunikacyjnych została zamieszczona na stronie: https://komunikacja.um.bielsko.pl/index.php/2020/07/20/zmiany-w-kursowaniu-autobusow-w-zwiazku-z-77-tour-de-pologne/
W dniu wyścigu informacje o kursowaniu autobusów będą udzielane przez dyspozytora MZK pod numerem telefonu: 33 814 34 09.

Prosimy aby korzystanie z wymienionych dróg w podanych godzinach utrudnień ograniczyć do niezbędnego minimum wybierając trasy alternatywne.
Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.
Za wszelkie niedogodności związane z organizacją mety III etapu 77. Tour de Pologne w Bielsku-Białej przepraszamy.

Więcej informacji na temat wyścigu: www.tourdepologne.pl

TourdePologne 2020

powrót