Zmiana systemu poboru opłat na parkingu u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza. Zamiast u parkingowego należność kierowcy uregulują w parkomacie

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej tam, gdzie jest to możliwe, ujednolica system zarządzania Strefą Płatnego Parkowania. Tak jest w przypadku działającego od lat parkingu przy skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego i Henryka Sienkiewicza.
Dzięki zaliczeniu przebiegającej przez jego obszar drogi wewnętrznej do układu dróg publicznych, teren został automatycznie włączony do funkcjonującej na tym obszarze Strefy Płatnego Parkowania. To zaś pozwala na zmianę systemu poboru opłat. Od 14 stycznia br. za parkowanie w tym miejscu kierowcy płacić będą korzystając z parkomatów lub poprzez dedykowane aplikacje mobilne (mobiParking/SkyCash, moBILET, mPay). W najbliższym czasie w obrębie parkingu zostaną zainstalowane dwa parkomaty, a kierowcy będą mogli także korzystać z urządzenia znajdującego się po drugiej stronie ul. Słowackiego, obok wejścia do budynku Sądu Rejonowego.
Aby pomóc kierowcom, w dniu zmiany systemu a także przez kolejny tydzień, na parkingu będzie obecna osoba przypominająca o zmianie sposobu poboru opłat.

powrót